Vandr Bag Monteblanco Colombia Maracuja Fermentation

20 g mleté výběrové kávy Monteblanco Colombia Maracuja Fermentation k přípravě 300 ml filtrované kávy (2 šálky)

Odkud pochází: Rodrigo Sanchez Valencia
Druh: Arabica Caturra
Jak vysoko si rostla: 1730 m n. m.
Zpracování: Fermentation Maracuja Fully Washed
Chuť: maracuja, citrusové plody, kakao

Skladem
69 Kč / ks
Kategorie: Káva

Nebuďte již pod tlakem, že na výletě, na sjezdovce, na lodi, na horách, na kole, prostě kdekoli budete složitě hledat dobrou kávu, nebo že se vám do batohu nevejde kávovar. Díky Vandr Bagu připravíte rychle a snadno čerstvou kávu. Nepotřebujete žádný přístroj, vše zvládnete díky patentované metodě Grower's cup pro přípravu filtrované kávy.  Stačí nalít do sáčku horkou vodu, chvíli počkat a můžete vychutnat 300 ml (2 šálky) lahodné filtrované výběrové kávy Monteblanco Colombia Maracuja Fermentation. 

Postup přípravy najdete ZDE 

Zrnková káva Monteblanco Colombia Maracuja Fermentation

Tato vzrušující káva fermentována s maracujou z farmy Monteblanco nabízí jedinečné sladké, ovocné příchutě, které milujeme.

O kávě

Farmář Rodrigo Sanchez Valencia představuje třetí generaci na farmě Monteblanco. Jeho dědeček začal pěstovat kávu na této farmě před několika desetiletími a dnes Rodrigo pracuje na zachování přírodní rozmanitosti a produktivity farmy. 

Farma Monteblanco se nachází v blízkosti Cueva de los Guacharos, jednoho z 59 chráněných parků v Kolumbii. Nedaleko protéká řeka Suaza, která poskytuje sladkou vodu pro pěstování a zpracování kávových zrn. Rodrigo na své farmě Monteblanco pěstuje odrůdy Caturra, Geisha, Pink Bourbon a Pacamara. Vysoká nadmořská výška a skvělé mikroklima Acevedo, Huila vytváří ideální podmínky pro pěstování speciálních odrůd káv.

 


Pěstování a sklizeň

Při sklizni jsou třešně sklízeny ručně a okamžitě převáženy na mokrý mlýn na farmě. Ještě před zpracováním třešní Rodrigo přidá směs deseti různých kvasinek, včetně laktobacilů, saccharomyces a cerevisiae, k třešním, aby podpořil fermentaci. Rodrigo do této směsi také přidává maracuju pro vytvoření dalšího chuťového profilu. Nakonec přidává směs bohatou na cukr, jako je melasa, panela nebo krystalový cukr, aby urychlil fermentaci. Směs je uzavřena a fermentuje po dobu 8 dní.

Po fermentaci jsou kávová zrna proprána čistou vodou a rozložena na parabolických postelích k sušení, které trvá přibližně 20 až 25 dní. Parabolický tvar postelí umožňuje lepší proudění vzduchu, což napomáhá zajistit rovnoměrné sušení zrn a může přispět k vytvoření lepších chuťových profilů v kávě.

 

Zpět do obchodu