Vandr Bag Carmo de Minas Brazil

20 g mleté výběrové kávy Carmo de Minas Brazil k přípravě 300 ml filtrované kávy (2 šálky)

Odkud pochází: Brazil, Carmo de Minas
Druh: Arabika / Yellow Bourbon
Jak vysoko si rostla: 1100 - 1300 m n. m.
Zpracování: Pulped - natural
Chuť: Kakaové boby, rozinky, hnědý cukr, smetana

Skladem
59 Kč / ks
Kategorie: Káva

Nebuďte již pod tlakem, že na výletě, na sjezdovce, na lodi, na horách, na kole, prostě kdekoli budete složitě hledat dobrou kávu, nebo že se vám do batohu nevejde kávovar. Díky Vandr Bagu připravíte rychle a snadno čerstvou kávu. Nepotřebujete žádný přístroj, vše zvládnete díky patentované metodě Grower's cup pro přípravu filtrované kávy.  Stačí nalít do sáčku horkou vodu, chvíli počkat a můžete vychutnat 300 ml (2 šálky) lahodné filtrované výběrové kávy Carmo de Minas Brazil. 

Postup přípravy najdete ZDE 

Zrnková káva Carmo de Minas Brazil

Carmo de Minas Brazil je káva s velmi tradičním, zemitým chuťovým profilem s tóny kakaových bobů, rozinek a hnědého cukru. Tato káva není kyselá, espresso z ní připravené má výrazné silné tělo a zároveň je až smetanově jemné. Perfektní také pro přípravu mléčných variant.
  

O kávě


Tarcízio Aldo Zugliani zakoupil farmu Fazenda Sao Francisco da Bela Vista v roce 1993. Během let provedl významné zlepšení infrastruktury farmy. Postavil terasy pro sušení kávy a investoval do moderního zpracovatelského vybavení a rotačních sušiček. Farmu znovu zalesnil mladými sazenicemi, což zvýšilo produktivitu a především kvalitu kávy. 
 
Pěstování a sklizeň

Farmář Tarcízio Aldo Zugliani se zaměřuje více na kvalitu kávy než na objem produkce. K pěstování, sklizni a zpracování přistupuje s velkým důrazem na detail. Nadmořská výška 1100 - 1300 m a sopečná půda v Brazílii představují optimální podmínky pro pěstování vyvážené kávy s plným tělem. Plochý charakter farmy umožňuje používat mechanické sklízecí stroje, které jsou stále citlivější a sklízí pouze plně zralé třešně. Po sklizni se třešně zbavují dužiny a suší na terasách na slunci. 
 

Zpět do obchodu