Vand Drip Colombia swiss water decaf

6  x sáček 10 g mleté výběrové kávy Colombia swiss water decaf

Druh: Arabika, Castillo, Caturra, Colombia
Zpracování: fully washed
Bezkofeinová káva vytvořená Švýcarskou mokrou metodou (odstranění kofeinu způsobem, kdy kávová zrna během procesu nepřijdou do kontaktu s žádnou chemickou látkou).
Chuť: švestka, cukrová třtina, hořká čokoláda

Skladem
210 Kč / ks
Kategorie: Káva na cesty

Ať už pracujete nebo odpočíváte, prostě děláte cokoli, díky Vandr dripu připravíte rychle a snadno čerstvou kávu. Stačí hodit jeden z těchto sáčků do šálku, přidat trochu horké vody, a máte skvělý šálek filtrované kávy Colombia swiss water decaf bez potřeby mletí, vážení, měření, french pressu, přípravy espressa, areopressu, extrahování nebo stresu.

Postup přípravy najdete ZDE 

Zrnková káva Arabica Colombia decaf

Objevte kouzlo Manzanares, Caldas, Kolumbie v každém šálku tohoto výjimečného kávového blendu bez kofeinu.

Swiss Water Process je metoda odstraňování kofeinu z kávy, která byla vyvinuta ve Švýcarsku v 1930. Tato metoda je známá pro své šetrné zacházení s chutí a aroma kávy a je zcela bez chemikálií.

Proces začíná se zelenými (neupraženými) kávovými zrny. Tato zrna se namáčejí v horké vodě, která extrahuje jak kofein, tak i aroma kávových látek z těchto zrn. Po namáčení voda nyní obsahuje jak kofein, tak i kávové aromatické látky. To se nazývá extrakt zelené kávy (Green Coffee Extract).  Extrakt zelené kávy projde aktivním uhlím, které zachytává molekuly kofeinu a umožňuje, aby větší molekuly kávových aromat prošly. Toto je známo jako extrakt zelené kávy bez kofeinu. Kávová zrna jsou poté namáčena v tomto extraktu zelené kávy bez kofeinu.  Tento cyklus může být několikrát opakován, dokud nejsou zrna zbavena asi 97 % kofeinu.

Výsledkem je káva bez kofeinu, která si zachovává mnoho ze své původní chuti a vůně. Je to preferovaná volba pro ty, kteří chtějí vychutnat kávu bez stimulačních účinků kofeinu.
  
 

Zpět do obchodu