Cascara Costa Rica, kávové slupky

Odkud pochází: Hacienda Sonora

Druh: Arabica 
Jak vysoko si rostla: 1200 – 1300 m n. m.
Zpracování: Natural
Chuť: šípkový čaj, rozinky, datle

Varianta
Skladem (5 ks)
200 Kč / ks
Kategorie: Zrnková káva

Cascara Costa Rica

Cascara Costa Rica pochází z přírodních káv zpracovávaných na farmě Hacienda Sonora, která se nachází u paty sopky Poas. Farma funguje na 100% obnovitelné energii generované hydroelektrickým generátorem. Tato energie pohání mokrý a suchý mlýn a poskytuje zdarma elektřinu všem lidem pracujícím na farmě nebo žijícím okolo farmy. 

Farma majitel Diega Guardii zabírá 100 hektarů. Z toho 45 hektarů zabírají stinné plantáže kávy. Kávovníky jsou obklopeny exotickými stromy a dalšími původními rostlinami. Tato biodiverzita podporuje zdraví půdy a udržuje živinami bohatou půdu, která pomáhá růst hustým, lahodným kávovým třešním. Zbývající půda je zasazena do divokého lesa na 35 hektarech a na 20 hektarech je pěstována cukrový třtina, která roste na pozemcích Diega Guardii více než 150 let.

Cascara je nápoj připravený ze sušených slupek kávových třešní. Chuťově připomíná ovocné čaje, je velmi osvěžující a chutná skvěle jak teplý, tak i vychlazený.

Obsah kofeinu je asi třetinový oproti kávě. Cascaře se také přezdívá "kávový čaj" a stejně jako sypaný čaj se i připravuje.

 

Doporučená příprava:

25 g cascary

zalijte 400 ml  vody - 90°C

nechte louhovat 8 min

poté sceďte

 

Můžete scedit přes klasické sítko, použít ponorné sítko na sypané čaje, nebo připravit cacsaru ve french pressu.

 

Ledová varianta:

25 g cascary

zalijte 400 ml  studené vody

nechte louhovat 8 hodin (možno i v lednici)

poté sceďte

 

Zpět do obchodu